עיקור וסירוס כלבים וחתולים
  
  
     
 
 
#
#

 עיקור וסירוס כלבים וחתולים

/subjectsEnv/AnimalProtect/Pets/Sterilization/PublishingImages/be_human%202009.jpgתהיה בן אדם- תדאג לכלב שלך!
להגדלה
תהיה בן אדם- תדאג לכלב שלך! 
 
​הכלבים והחתולים, החיים בסביבת האדם זה שנים רבות, כבר אינם אותן חיות בר שהיו צדות כדי לקיים את עצמן. הכלב והחתול שאנו מכירים הם בעלי חיים שונים לגמרי. הם זקוקים לאדם כדי להתקיים: מזון, הגנה, טריטוריה. סביבת האדם מספקת בדרך כלל את רוב הצרכים הללו. כלבים וחתולים שבני אדם מאמצים מקבלים בית חם וטיפול שוטף, הממלא את כל צרכיהם.
#

כלבים וחתולים חסרי בית

​חתולים חסרי בית החיים בסביבת האדם מסמנים לעצמם טריטוריה וחיים בה. פעמים רבות הם מקבלים או משיגים מזון משאריות שמשליך האדם, מחסה ומים. באופן טבעי, בעלי חיים אלו מתרבים. הכלבה מתייחמת פעמיים בשנה, ובכל המלטה ממליטה 15-3 גורים. החתולה מתייחמת שלוש פעמים בשנה ובכל פעם ממליטה 5-4 גורים.

נוצר מצב של עודף. אין פתרון לכל הגורים הללו, לאחר שנולדו. גם אם כלבה או חתולה המליטה גורים, ולחלקם יימצא בית, יתר הגורים יתגלגלו לרחוב, יסבלו רעב ורובם ימותו. רק החזקים ישרדו, ימשיכו להתרבות, וחוזר חלילה. הפקרת בעל חיים לתנאי הסביבה הגורמים להם סבל אינה עולה בקנה אחד עם חוק צער בעלי חיים.

עשרות אלפי כלבים ננטשים מדי שנה. רק 10% מהם מוצאים בית. השאר מוצאים את מותם ברחובות - רעבים, מוזנחים או נדרסים תחת גלגלי רכב, או מורדמים למוות בכלביות העירוניות ובכלביות העמותות. הבחירה שלא לעקר משמעותה הבאת אלפי גורים לא רצויים לעולם, והיא בחירה לא מוסרית.

​הפתרון היחיד למצב זה הוא מניעתו. ככל שתצטמצם הילודה של כלבים וחתולים, כך יהיו פחות גורים שיסבלו חרפת רעב ומוות בייסורים.

אם נדאג לעקר את בעלי החיים שלנו, נמנע מצב של השלכת גורים לרחובות ושוטטותם.

#

​הוצאה כספית

ההוצאה הכספית הכרוכה בפעולת העיקור היא הוצאה כספית חד פעמית, והיא חסכונית יותר בטווח הארוך לעומת טיפול הורמונלי מונע ייחום, שהוא ממושך, מחייב מעקב שבועי רציף, ומלבד זאת, כרוך בסיכון בריאותי ממשי לבעל החיים.

החוק מקנה לבעליהם של כלבים מעוקרים הנחה של 50% מאגרת חיסון נגד כלבת. ברשויות שבהן יש חובת חיסון חתולים - המצב דומה. אנו ממליצים להיות ערניים למבצעי עיקורים מוזלים שעורכים לעיתים וטרינרים ו/או עמותות למען בעלי חיים.

שלח להדפסה
שלח להדפסה
שתף\שמור

מידע ושירותים

12/02/2014 10:32
 
 
שמורות, המשרד להגנת הסביבה, מדינת ישראל 2012
Cכל הזכויות